Nintendo zaprezentowało konsolę Wii U

nintendo-wiiu
Na odbywających się obecnie w Los Angeles targach E3, firma Nintendo zaprezentowała konsolę do gier nowej generacji o nazwie Wii U, wraz z zupełnie nowym bezprzewodowym kontrolerem, wyposażonym w ekran dotykowy.

wiiU_1

Nowy bezprzewodowy kontroler Wii U wyposażony jest w dotykowy ekran o przekątnej 6,2 cala w formacie 16:9, który zwiększa możliwości konsoli po podłączeniu jej do telewizora. Kontroler potrafi między innymi wyświetlać informacje lub rzeczy, które wcześniej nie były wyświetlane na ekranie telewizora, jak na przykład widok z innej perspektywy, widok tego, co się dzieje za postacią, czy informacje o statystykach. W trybie multiplayer, gracz z kontrolerem będzie mógł m.in. widzieć grę z innej perspektywy, niż pozostali gracze patrzący na telewizor.

wiiu

Nowy kontroler oprócz ekranu wyposażony jest w rysik, akcelerometr oraz żyroskop, przednią kamerę, mikrofon i głośniki oraz przyciski do sterowania w różnych kierunkach. Nowe urządzenie pozwoli nawet na wideorozmowy z innymi użytkownikami, bez podłączenia konsoli do telewizora. Wii U będzie oferować rozrywkę w pełnej rozdzielczości HD, czyli 1920 x 1080 pikseli.

nintendo_wiiu

Sygnał będzie przekazany do telewizorów HDTV za pomocą złącza HDMI lub wyjścia S-video i komponentowego. Konsola będzie posiadała wbudowaną pamięć flash, którą rozszerzyć będzie można za pomocą kart SD lub zewnętrznego dysku twardego poprzez jeden z czterech portów USB. Sercem konsoli Wii U jest wielordzeniowy mikroprocesor IBM.

wiiU

Konsola będzie w pełni kompatybilna ze wszystkimi kontrolerami Wii włączając Nunchuk™ controller, Classic ControllerTM, Classic Controller ProTM i Wii Balance Board, a także wstecznie kompatybilna ze wszystkimi grami na Wii. Gry dostarczane będą na dyskach optycznych, a wkrótce Nintendo zamierza także umożliwić pobieranie gier przez Internet.

Na nowej konsoli Nintendo zagramy nie tylko w rysunkowe gry pokroju Mario, ale także w najlepsze tytuły znane dotąd z PC, PS3 czy Xboksa 360. Wsparcie przez Wii U grafiki HD pozwoli wreszcie producentom gier na wypuszczanie wersji swoich najlepszych tytułów także dla tej konsoli. Premiera nowej konsoli przewidziana jest na rok 2012.

(Nintendo)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>