Vuzix STAR 1200 – okulary wideo rozszerzające rzeczywistość

vuzix_star1200
STAR 1200 to obecnie najbardziej zaawansowane okulary wideo firmy Vuzix, oferujące technologię rozszerzonej rzeczywistości. Dzięki przezroczystym szkłom umożliwiają jednoczesne widzenie świata rzeczywistego oraz odpowiednich informacji, grafik i ostrzeżeń generowanych przez komputer.

vuzix_star_1200

Okulary zapewniają łączność do VGA oraz komponentowych i kompozytowych źródeł wideo. Zostały wyposażone w 6 stopniowe czujniki ruchu oraz wbudowaną kamerę do śledzenia i rozpoznawania świata rzeczywistego. Cechy te umożliwiają komputerowe wygenerowanie trójwymiarowej grafiki i nałożenie jej na rzeczywisty obraz widziany przez użytkownika.
Okulary STAR 1200 są pierwszymi okularami wideo firmyVuzix oferującymi pełno kolorowy w rozdzielczości WVGA (852×480). Przezroczyste szkła umożliwiają odbiór obrazu wideo równoważny z obrazem widzianym z odległości 3 m wyświetlanym na 75 calowym panelu LCD. Są jednocześnie pierwszymi na świecie okularami wideo wyświetlającymi obraz wysokiej rozdzielczości w standardzie 16:9.

vuzix_star_1200

Okulary Vuzix Star 1200 dostępne są w systemie pre-order na stronie producenta w cenie 4999$. Wysyłka planowana jest na sierpień tego roku. Dla zniecierpliwionych, którzy dokonają przedpłaty w wysokości 1999$ do 31 lipca firma Vuzix w celu rekompensaty za oczekiwanie dostarczy swój poprzedni model wyposażony w technologię ARWrap 920AR .

Nie da się ukryć, że nowy model okularów wideo STAR 1200 oprócz rozszerzenia rzeczywistość oferuje znaczące zmniejszenie zasobność portfela. Technologia AR ciągle się rozwija, zatem na model w przystępnej cenie trzeba jeszcze trochę poczekać.

(Vuzix)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>