Zegarek z alkomatem przyda się każdemu kierowcy

Kisai-zegarek-z-alkomatem
Wychodząc na przeciw oczekiwaniom kierowców, lubiącym w wolnych chwilach raczyć się napojami z procentami, studio projektowe Tokyoflash opracowało nową koncepcję zegarka z funkcją pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Niewątpliwie koncept ten, szczególnie w polskich warunkach, miałby szansę stać się prawdziwym hitem.
kisai-zegarek-alkomat
Zegarek posiada dotykowy, kolorowy ekran LCD, który oprócz godziny wyświetla pomiar stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu w postaci cyfr na tarczy, wykresu kropkowego oraz kolorów. Niezależnie od poziomu upojenia alkoholowego, powinniśmy być zatem w stanie odczytać kolor zielony, żółty lub czerwony, co w przypadku cyfr czasami mogłoby być utrudnione.

kisai-wykres-alkomatu
W celu uruchomienia funkcji alkomatu wystarczy dotknąć panelu LCD i dmuchnąć w specjalny port umieszczony z boku zegarka.

 

Projekt jak na razie jest w fazie koncepcyjnej. Mamy nadzieję, że wkrótce dostępny będzie w sprzedaży.

(Tokyoflash)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>