Przenośna pralka Kingfisher oczyszcza wodę do prania

kingfisher_pralka
Niedawno pokazywaliśmy przenośną zmywarkę EcoWash. Tym razem do kompletu przenośnych urządzeń idealnych na wyprawy kempingowe dołączamy ekologiczną przenośną pralkę Kingfisher. Pralka ta nie potrzebuje prądu bo jest napędzana ręcznie za pomocą korby. Dodatkowo do uprania białych koszul nie wymaga źródła czystej wody. Mało tego, woda może być nawet skażona chemicznie. Niemożliwe?

kingfisher-przenosna-pralka
A jednak możliwe. Kingfisher posiada zaawansowany system filtrów, który oczyści nawet zanieczyszczoną wodę z rzeki.
Wystarczy zanurzyć wąż w źródle wody i napompować wodę za pomocą korby. Woda zanim dostanie się do bębna piorącego zostanie oczyszczona przez wydajny ceramiczny filtr z wszelkich sedymentów i bakterii. Dodatkowo aktywny filtr węglowy oczyści wodę z wszelkich chemikalii. Pranie odbywa się poprzez obracanie korbą. Zanieczyszczona praniem woda także jest filtrowana do tego stopnia, że zdaniem projektanta może być wykorzystana do gotowania lub kąpieli. Mamy zatem kolejny ciekawy i zarazem ekologiczny koncept.

Autorem tego konceptu jest Robert Forrester. Inspiracją do jego powstania były warunki życia panujące w Bangladeszu, gdzie ludzie wodę do prania czerpią z zanieczyszczonych kanałów.

(Designbuzz)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>