HTC EVO 3D już w lipcu w Europie

htc-evo3d
Firma HTC Corporation zapowiedziała dzisiaj, że zaawansowany smartfon HTC EVO 3D wyświetlający obraz 3D, bez konieczności korzystania ze stereoskopowych okularów, już w lipcu pojawi się na europejskim rynku.

htc-evo-3d

HTC EVO 3D wyposażony został w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 4,3 cala i rozdzielczości 960 x 540 pikseli. Pracuje pod kontrolą systemu Android 2.3 (Gingerbread) i napędzany jest wydajnym, dwurdzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon o częstotliwości 1,2-gigaherza, który nie tylko potrafi przetwarzać obrazy 3D, ale również pozwala niezwykle szybko surfować w Internecie, wykonywać zdjęcia poklatkowe i płynnie odtwarzać wideo HD (720p). Dodatkowo posiada 1GB pamięci RAM, 4 GB pamięci flash, slot kart microSD slot, moduły 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth i GPS, cyfrowy kompas, tuner FM oraz akumulator o pojemności 1730 mAh.

Z przodu jego obudowy umieszczony został 1,3-megapikselowy aparat cyfrowy, natomiast z tyłu dwa 5-megapikselowe aparaty wspomagane podwójnym flashem LED i pozwalające na rejestrowanie „trójwymiarowych” filmów w rozdzielczości 720p. Aparat pozwala na przełączenie między trybem 2D i 3D oraz dodanie nowej perspektywy do obrazów za pomocą funkcji Tiltshift Effect. Rozmywa ona wybrane obszary ekranu uzyskując efekt trójwymiarowości. Zdaniem producenta dzięki szerokokątnemu obiektywowi o maksymalnej przesłonie f/2.2 aparat doskonale radzi sobie także w warunkach słabego oświetlenia. Kamera pozwala filmować wideo jakości HD 720p z prędkością 30 klatek na sekundę, sprawdzając się doskonale również podczas wieczornych imprez.

htc-evo-3d
Dopełnieniem konstrukcji HTC EVO 3D jest najnowszy HTC Sense. Użytkownicy mogą korzystać z trójwymiarowego menu i według własnych upodobań modyfikować aktywną blokadę ekranu, która staje się źródłem informacji o najważniejszych wydarzeniach – od zdjęć po wpisy serwisów społecznościowych. Niezależnie od tego, czy chodzi o pocztę elektroniczną, serwisy społecznościowe czy strony internetowe, aktywna blokada ekranu pozwala zdefiniować skróty do ulubionych aplikacji.

Kultowa aplikacja pogodowa HTC pozwala szybować między chmurami lub wygrzewać się na słońcu, prezentując pełnoekranowe animacje 3D.
Użytkownicy tego multimedialnego telefonu mogą również korzystać z serwisu HTC Watch, umożliwiającego oglądanie hollywoodzkich przebojów filmowych i własnych filmów 3D.

Nie jest to pierwszy tego typu smartfon. Niedawno mieliśmy bowiem okazję pisać o modelu LG Optimus 3D, który w Polsce dostępny będzie w pierwszej kolejności w sieci Plus pod nazwą Swift 3D.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>