Sony VAIO Z w ofercie z opcjonalną stacją Power Media Dock

sony-vaio-z-pmd
Firma Sony wprowadziła dzisiaj do swojej oferty nowy ultraprzenośny 13-calowy notebook Sony VAIO serii Z oraz opcjonalną stację Power Media Dock, która umożliwia poważne wzmocnienie jego wydajności.
sony-vaio-z-series
Sony VAIO Z posiada 13,1-calowy ekran LCD z powłoka antyrefleksyjną oferujący rozdzielczość 1600 x 900 pikseli. Z niewielką grubością wynoszącą zaledwie 16,65 milimetra oraz wagą na poziomie 1,18 kilograma jest cieńszy i lżejszy niż jego największy konkurent MacBook Air 13.
sony-vaio-z-inside
Wysoką wydajność zapewnia drużyna złożona z procesora Intel Core i7-2620M 2,7 GHz (taktowanie zegara można podnieść do 3,40 GHz dzięki Turbo Boost), 8 GB pamięci DDR3 1333 MHz SDRAM, zintegrowana grafika Intel HD 3000, dysk 256 GB SSD. Na pokładzie znalazły się również moduły WiFi i Bluetooth, modem 3G, kamerka o rozdzielczości 1,3-megapiksela, czytniki kart pamięci i linii papilarnych. Spektrum interfejsów obejmuje m.in. port USB 3.0 oraz wyjścia VGA i HDMI. Jest również podświetlana klawiatura.
Vaio Z oferuje ponadto możliwość skorzystania z funkcji szybkiego uruchamiania Quick Boot dzięki której preinstalowany 64-bitowy system Windows 7 Professional może się uruchomić nawet o 50% szybciej. Standardowo dołączony akumulator wystarcza na 7 godzin pracy.
sony-vaio-z
W razie potrzeby istnieje możliwość podłączenia dodatkowego akumulatora w postaci cienkiej podkładki podłączanej od spodu komputera, która pozwala na wydłużenie czasu pracy o kolejne 7 godzin. Ta akumulatorowa podkładka może być ładowana niezależnie od PC oraz dodawana bez konieczności wyjmowania wewnętrznego akumulatora.
sony-vaio-z-dock
Dzięki opcjonalnej stacji dokującej o nazwie Power Media Dock, Sony Vaio Z można przemienić w bardzo wydajny sprzęt pozwalający na pracę z programami CAD 3D lub wymagające gry. Stanie się to dzięki temu, że stacja wyposażona jest w kartę graficzną AMD Radeon HD 6650M oraz napęd Blu-ray (lub nagrywarkę DVD) i pozwala notebookowi Vaio na współpracę z trzema zewnętrznymi monitorami jednocześnie. Power Media Dock mierzy 148 x 16,65 x 220 milimetrów i posiada dwa porty USB 2.0, jeden port USB 3.0 oraz moduł Gigabit LAN. Z notebookiem VAIO Z komunikuje się za pomocą nowoczesnego i szybkiego interfejsu Intel Thunderbolt.

Sony Vaio Z pojawi się na rynku europejskim w przyszłym miesiącu. Jego cena będzie zależała od konfiguracji i wyposażenia. Na brytyjskiej stronie producenta jego podstawowa wersja dostępna jest w dosyć zaporowej cenie 1434 funtów.
(Sony)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>