Maggie – elektroniczne lupy z ekranem LCD

maggie-magnifier
W erze elektronicznych gadżetów dla każdego zawsze znajdzie się coś ciekawego. Elektroniczne lupy Maggie to doskonałe gadżety firmy Bierley powstałe z myślą o krótkowidzach oraz innych osobach wymagających powiększenia widzianego obrazu. Te niezwykle przydatne cyfrowe urządzenia powiększające dostępne są w 3 wersjach: Maggie, Maggie Pro oraz Maggie MD.
maggie
Wszystkie trzy modele posiadają obiektyw, ekran LCD o przekątnej 3 -cali oraz potrafią cyfrowo przybliżyć obraz aż jedenastokrotnie. Cechują się również takimi samymi niewielkimi wymiarami 55 x 88 x 12mm, co sprawia, że są bardzo wygodne w użyciu. Umożliwiają również zatrzymanie rejestrowanego obrazu w celu dokładnej jego analizy w późniejszym czasie. Wbudowany akumulator ładowany jest za pomocą kabla USB i wystarczy na 3,5 godzinne użytkowanie.
maggie_pro
Różnice między modelami są nieznaczne, głównie w cenie. Oprócz podstawowych cech modele Maggie Pro oraz MD posiadają dwie diody LED pozwalające na podświetlenie czytanego tekstu lub w sytuacjach awaryjnych posłużą jako latarka. Model MD jest najbardziej zaawansowany i jednocześnie najdroższy. Zaprojektowany został z myślą o osobach z chorobą zwyrodnienia plamki żółtej oka (AMD). Posiada w tym celu funkcję obrazu negatywowego wyświetlając biały tekst na czarnym tle.
maggie-md
Najtańszy model na stronie producenta dostępny jest w cenie 149 euro. Maggie Pro można nabyć za 164 euro, natomiast model MD za 187 euro.
Z pewnością cyfrowe lupy Maggie przydałaby się wielu starszym osobom. Jednak przyjdzie nam jeszcze poczekać zanim polskich emerytów stać będzie na tego typu gadżet.
(Bierley)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>