Nikon NIKKOR 40 mm f/2,8 dla entuzjastów makrofotografii

Nowy_obiektyw_do _makrofotografii_nikon_nikkor_40mm_f2.8
Firma Nikon poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego obiektywu przeznaczonego do makrofotografii Nikon AF-S DX Micro NIKKOR 40 mm f/2.8G. Dzięki współczynnikowi odwzorowania 1:1 umożliwia on uzyskiwanie doskonałej jakość zdjęć i rejestrowanie najdrobniejszych detali. Z nawiązką spełni oczekiwania entuzjastów chcących poznawać możliwości makrofotografii.
Najnowszy produkt z nieustannie rozwijanej linii Micro NIKKOR to obiektyw formatu DX o długości ogniskowej 40 mm, który zapewnia kąt widzenia będący odpowiednikiem 60 mm w cyfrowych lustrzankach jednoobiektywowych formatu FX. Obiektyw umożliwia ustawianie ostrości już od 0,163 m (z płaszczyzny ogniskowej) i zapewnia odwzorowanie w skali 1:1, co gwarantuje doskonałe możliwości w dziedzinie makrofotografii. Duży maksymalny otwór przysłony f/2,8 pozwala zachować ostrość fotografowanych obiektów i wkomponować je w ciekawie rozmyte tło oraz ułatwia uzyskiwanie lepszej ostrości zdjęć robionych z ręki przy słabym oświetleniu.
Budowa_obiektywu_makro_Nikon_Nikkor_40mm
Wysoka jakość zdjęcia makro zależy od precyzji, niezależnie od tego, czy fotografowany jest owad, czy pręcik kwiatu. Niewielki i prosty w obsłudze obiektyw jest wyposażony w cichy silnik falowy firmy Nikon. Niezwykle dokładny i supercichy autofokus pozwala wykonywać zdjęcia bez zakłócania sceny. Tryb M/A dodatkowo usprawnia płynne ustawianie ostrości, pozwalając ominąć ustawienia autofokusa i ręcznie dostosować parametry zależnie od potrzeb — bez konieczności przełączania między automatycznym a ręcznym ustawianiem ostrości.
Obiektyw umożliwia robienie zarówno zachwycających zdjęć makro, jak i portretów czy zdjęć o tematyce ogólnej. Posiada wymiary około 68,5×64,5 mm, waży około 235 g, ma metalowe mocowanie z gumową uszczelką i jest dostarczany w zestawie z osłoną przeciwsłoneczną HB-61 oraz futerałem na obiektyw CL-0915.
Nowy produkt w Europie dostępny będzie od sierpnia tego roku. Firma nie określiła jeszcze jego ceny na rynku polskim. Patrząc jednak na cenę na amerykańskim rynku wynoszącą 279$ mamy nadzieję, że u nas cena tego szkiełka nie przekroczy 1000zł. Jak będzie, zobaczymy wkrótce.

(Nikon)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>