LG Optimus Pro C660 i Optimus Net P690 wkrótce w Europie

LG Optimus Pro oraz LG Optimus Net
Firma LG oficjalnie zaprezentowała dwa nowe smartfony z serii Optimus oparte na systemie Android 2.3 Gingerbread. Modele te mają wzmocnić reputację marki LG, jako produkującej androidalne smartfony dopasowane do każdego użytkownika. Zobacz jakie możliwości mają oba modele.
LG Optimus Pro C660
Pierwszy z modeli, LG Optimus Pro C660 to hybryda posiadającą jednocześnie ergonomiczną klawiaturę QWERTY i dotykowy wyświetlacz o przekątnej 2.8 cala. Wyposażony został w dedykowany przycisk e-mail, organizer oraz baterię 1500 mAh. Sercem tego smartfona jest układ Qualcomm MSM7227T z procesorem taktowanym zegarem 800MHz wspierany przez 256MB pamięci RAM. Dostępny będzie w obudowie białej, czarnej i tytanowej.
LG Optimus Net P690
Smartfon LG Optimus Net P690 to następca zeszłorocznego Optimusa One P500. Wydaje się, że najbardziej przypadnie do gustu użytkownikom portali społecznościowych. Dzięki wygodnemu widżetowi LG Social+ umożliwia prostą aktualizację statusu na Facebooku i Twitterze, przy jednoczesnej możliwości czytania na ekranie aktualności zamieszczonych przez znajomych. Wyposażony został w wyświetlacz HVGA o przekątnej 3,2 cala i rozdzielczości 320 x 480 pikseli. Napędzany jest przez układ MSM7227T również taktowany zegarem 800MHz, ale już wspierany przez 512MB pamięci RAM. Dodatkowo posiada tuner FM. Jego specyfikacja będzie się różnić w zależności od rynku. W zależności od operatora telekomunikacyjnego i kraju model ten będzie wyposażony w chip NFC umożliwiający płatności zbliżeniowe. Wersja przeznaczona na rynek amerykański zostanie wyposażona w klawiaturę QWERTY, w Brazylii i Azji pojawi się nawet model z funkcją dualSIM. LG Optimus Net będzie dostępny w kolorze: białym oraz czarnym.

Oba modele posiadają aparat z sensorem 3 MPix i z funkcją autofocus, możliwość nagrywania filmów w rozdzielczości 640×480 z prędkością 24 klatek na sekundę, obsługę HSPA 3.6 Mbps, WiFi 802.11b/g/n, Bluetooth 3.0 oraz czytnik kart microSD. Oba zostały również wyposażone w baterię o pojemnością 1500 mAh.
Ich premiera rozpocznie się jeszcze tego lata i zacznie w Europie. W naszym kraju prawdopodobnie pojawią się jako LG Swift Pro oraz LG Swift Net.
LG Newsroom

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>