Plantbook – notebook jak roślina

Plantbook - koncepcja notebooka zasilanego wodą jak rośliny
Nie da się ukryć, że nasze laptopy to notoryczni pożeracze energii. Cierpi z tego powodu głównie przyroda i tylko dzięki genialnym koncepcjom, takim jak Plantbook może się to zmienić. Projekt tego ekologicznego laptopa autorstwa Seunggi Baek i Hyerim Kim, jak sama nazwa wskazuje, zakłada wykorzystanie wody jako głównego źródła zasilania.
Koncepcja Planbooka czyli wodnego notebooka
Inspiracją do powstania tego projektu były pędy bambusa, które znane są z tego, że akumulują wodę i niejednemu uratowały życie w dżungli. Wyglądem Plantbook przypomina zwój pergaminu. Dzięki możliwości zwijania ekranu cała zawartość komputera mieści się w wałku, który pełni jednocześnie funkcję baterii i podpórki. Na jednym z końców umieszczony został panel słoneczny. Generuje on energię niezbędną do przeprowadzenia procesu elektrolizy w trakcie której, powstaje wodór wykorzystywany jako źródło zasilania urządzenia.

Zwijany ekran Plantbooka
Plantbook posiada również akcentujący jego ekologiczność krzemowy listek, który pełni rolę wskaźnika i świecąc zielonym światłem LED informuje o poziomie naładowania baterii.
Ładowanie Plantbooka w zbiorniku z wodą
Nie ma co liczyć, że ten futurystyczny koncept zostanie zrealizowany w najbliższym czasie. Obecna technologia nie pozwala jeszcze na budowę takiego urządzenia. Zasilanie laptopów wodą, pozostanie więc nadal w sferze marzeń.
Trendhunter

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>