DTV Shredder dostępny w przedsprzedaży

Fani off roadu i jazdy ekstremalnej już wkrótce będą mogli stać się posiadaczami kolejnego pojazdu do zabaw terenowych. Pojazd gąsienicowy DTV Shredder kanadyjskiej firmy BPG Werks dostępny jest już w przedsprzedaży. Połączenie deskorolki, gąsienic i motocrossu sprawiają, że DTV Shredder to pierwszy całoroczny pojazd terenowy. Dzięki gąsienicom pojazd może niczym mały czołg pokonywać różne przeszkody terenowe. Jego silnik o mocy 18 KM pozwala na wjazd na powierzchnie o nachyleniu do 40 stopni oraz rozwinięcie prędkości do 50 km/h. Ile może kosztować?

Ze względu na duże zainteresowanie oraz fakt, iż pojazd jest ciągle w fazie rozwojowej na stronie producenta można wpłacić depozyt w wysokości 250$ by stać się jego posiadaczem za 2500$ jak tylko będzie dostępny.

Dzięki możliwości różnych konfiguracji jego praktyczne zastosowanie zwiększa się gdy złożymy drążek sterowniczy czyniąc ze Shreddera zdalnie sterowany, samojezdny transporter, zdolny do transportu ponad 500 kg ładunku.

Potencjał DTV Shreddera został zauważony również przez armię amerykańską. BPG Werks opracowuje obecnie zmilitaryzowaną wersję DTV Shredder z United States Air Force Academy. Dzięki temu, że może jeździć w każdych warunkach z dużą prędkością i jest w pełni konfigurowalny, jego zastosowanie na polu walki wydaje się znaczące. Możliwości jego wykorzystywania do ewakuacji rannych czy zdalnego rozpoznania terenu uczynią z niego poważne wsparcie dla działań wojennych.

[BPG Werks]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>