INgSOC – hybrydowy rower przyszłości

INgSOC hybrydowy rower przyszłości
INgSOC to koncepcja elektrycznego roweru stworzona przez Edwarda Kima i Bennego Cemoli. Projekt naprawdę wygląda nieziemsko. Jego autorom udało się połączyć aerodynamiczne kształty, wzorowane na modelach rowerów triathlonowych oraz elastyczną obsługę tradycyjnych rowerów z zaawansowaną technologią hybrydowego zasilania w jedną super wydajną maszynę.

Rower hybrydowy INgSOC

Ramę tej „nieziemskiej” hybrydy wykonano z włókna węglowego wzmocnionego polimerem, dzięki czemu posiada ona bardzo korzystny stosunek wytrzymałości do wagi.

Rower hybrydowy INgSOC

INgSOC nie posiada łańcucha. Wyposażony został w baterię, która ładowana jest poprzez pedałowanie i dzięki trzem trybom pracy: ładowania, asystowania i zasilania umożliwia komfortową jazdę odciążając mięśnie nóg użytkownika.

Rower hybrydowy INgSOC ze stacją dokującą na iPhona
Akumulator zasilający silnik, przednie i tylne światła oraz urządzenia łączności, rozrywki i nawigacji znajdujące się na jego pokładzie również zasilane są bezpośrednio przez energię wytwarzaną przez jadącego.

Bateria roweru hybrydowego INgSOC
Autorzy pracują obecnie nad stworzeniem prototypu tego niezwykłego konceptu. Mamy więc nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy go na ulicach naszych miast.
(Edward Kim Blog)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>