Piano Apprentice – pianino dla żółtodziobów

System ION Piano Apprentice z iPadem do nauki gry na pianinie

Piano Apprentice firmy ION to wszechstronny system nauki gry na pianinie stworzony z myślą o użytkownikach, którzy nuty uważają za czystą abstrakcję, a mimo to chcieli by tworzyć własne etiudy.
System ten tworzy lekka, przenośna 25-klawiszowa klawiatura z wbudowanymi głośnikami stereo, które zapewniają realistyczne brzmienie fortepianu i klawisze, które reagują na dotyk. Aby rozpocząć naukę gry na pianinie wystarczy podłączyć iPada lub nawet iPhone’a czy iPoda i pobrać darmową aplikację Apprentice Piano z App Store.

Na ekranie podłączonego urządzenia z zainstalowaną aplikacją słynny instruktor gry na pianinie Scott Houston, zdobywca nagrody Emmy znany także jako The Piano Guy, zademonstruje jak grać, a rzeczywiste klawisze podświetlą się w rytm granej przez niego muzyki. Dodatkowo ręce instruktora wyświetlone na ekranie tabletu lub innego urządzenia umieszczonego przed grającym pokażą użytkownikowi w które klawisze powinien uderzać palcami, aby wydobyć odpowiednie dźwięki.

Aplikacja Apprentice Piano została stworzona z myślą o prawdziwych żółtodziobach. Nawet osoby, które nigdy wcześniej nie grały na pianinie i nie znają nut w prosty sposób nauczą się odczytywać prawdziwe notacje muzyczne i grać w dowolnie wybranych oktawach.

Piano Apprentice pojawi się w sklepach jesienią tego roku i kosztować będzie około 100 dolarów. Cena zatem będzie konkurencyjna w porównaniu do kosztów prywatnych lekcji gry na pianinie.
(ION)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>