Składany wyświetlacz AMOLED od Samsunga

Naukowcy z Samsung Advanced Institute of Technology w Korei Południowej, opracowali nowy dotykowy wyświetlacz AMOLED, który można składać na pół, a w efekcie nie widać linii zgięcia. Obecne badania Samsunga są głównie nastawione na elastyczne wyświetlacze w celu opracowania dużego wyświetlacza w przenośnej formie.

Aby stworzyć składany wyświetlacz bez widocznego szwu, zespół użył dwóch paneli AMOLED przymocowanych z obu stron wysoce elastyczną gumą silikonową. szklaną pokrywę i modularną przypadku. Całość została powleczona specjalnym szkłem, które nie tylko zapewnia ochronę przed porysowaniem, ale także pozwala na wprowadzenie funkcjonalności ekranu dotykowego. Całość została umieszczona w modularnej obudowie.
Ekran może zostać złożony o 180 stopni, tak by jeden panel przylegał bezpośrednio do drugiego. Prototypowy wyświetlacz Samsunga poddany testowi 100000 cykli złożenia i rozłożenia wykazał jedynie 6% spadek jasności ekranu w miejscu zgięcia, co jest niemal niewidoczne dla ludzkiego oka.

[oled-info.com]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>