VINCI Tab – tablet jak grzechotka dla bobasów

Edukacyjny tablet dla dzieci VinciTab

Ten wyglądający jak grzechotka dla niemowląt tablet, mimo swego niespotykanego designu nie jest tylko koncepcją. VINCI Tab jest prawdziwym tabletem opartym na systemie Android 2.3 skierowanym do najmłodszych użytkowników, zapewniając im bezpieczeństwo użytkowania i interaktywną naukę poprzez zabawę.

Urządzenie przeznaczone jest dla dzieci do około 4 roku życia  i w całości zostało wykonane z nieszkodliwych materiałów. Pomimo tak szczególnej grupy docelowej tablet prezentuje dosyć zaawansowaną specyfikację.

 

Tablet dla dzieci Vinci Tab z aparatem 3MP

VINCI Tab posiada 7 calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800×480 pikseli. Z oczywistych względów bezpieczeństwa pokryty został powłoką z hartowanego szkła, która w razie zbicia zachowa się jak przednia szyba w samochodzie. Obudowa wykonana została z tworzywa ABS, a uchwyty z wysokiej jakości termoplastycznego elastomeru używanego w aplikacjach medycznych. Tablet posiada wymiary 18,41 x 25,40 x 1,58 cm, waży 580 gram i jest bezpieczny nawet dla bobasów.

Funkcje tabletu dla dzieci VINCI Tab

W środku urządzenia kryje się oparty na architekturze ARM procesor Cortex A8 o taktowaniu 1 GHz wspierany przez 512 MB pamięci RAM i 4 lub 8GB pamięci wewnętrznej (w zależności od modelu). Tablet posiada umieszczoną z tyłu kamerę o rozdzielczości 3MP, która umożliwia robienie zdjęć i nagrywanie obrazów wideo w jakości HD (720p) z prędkością 30 klatek na sekundę. Efekty dźwiękowe wspierane są przez format mp3 i WAV.

W celu minimalizacji emisji fal radiowych, które mogą być szkodliwe dla malucha, producent nie umieścił w urządzeniu modułu WiFi, ani innych urządzeń radiowych. Wszystkie programy, gry, pliki i uaktualnienia przesyłane są do urządzenia przy pomocy kabla USB podłączonego do komputera.

Zdaniem producenta wbudowana bateria wystarczy na 8 godzinne oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy uruchamianie interaktywnych programów i gier dla maluchów.

Tablet edukacyjny dla dzieci VINCI Tab

Vinci Tab ma przede wszystkim uczyć i bawić. Sprzedawany jest z zainstalowanym zestawem aplikacji „Explorations”, który składa się z 5 gier i jednej interaktywnej książki. Zainstalowany system Android na pewno będzie sprzyjać powstawaniu nowych aplikacji dla najmłodszych, jednak na razie wybór jest niewielki.

Oficjalna sprzedaż tabletu VINCI Tab ruszy 10 sierpnia. Już teraz można zapisać się do jego zakupu w formie przedsprzedaży w sklepie internetowym Amazon. Trzeba przyznać, że cena ustalona na 479$ za wersję z 8GB pamięci wewnętrznej jest raczej wysoka w porównaniu nawet do lidera androidowych tabletów – Samsunga Galaxy Tab 10.1, przeznaczonego dla bardziej wyrośniętych użytkowników. Jednak czego rodzice nie są w stanie zrobić dla swoich najmilszych pociech.

(VINCI)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>