i’m Watch – pierwszy smartwatch na świecie

Zegarek i'm Watch z systemem Android
Częste wy­cią­ga­nie telefonu z torebki lub kieszeni, szczególnie dla osób uzależnionych od newsów i portali społecznościowych, może być niezbyt wygodną czyn­no­ścią. To właśnie dla nich, włoscy wynalazcy z firmy BlueSky stworzyli i’m Watch, czyli pierwszy smartwatch oparty na systemie Android, który zakładany na rękę umożliwia wygodną obsługę smartfona.
Smartwatch i'm Watch wersja i'm Color zielony i niebieski
Smartwatch i’m Watch nie jest smartfonem samym w sobie. Wyposażony został w moduł Bluetooth, poprzez który łączy się i synchronizuje z dowolnym smartfonem pracującym pod kontrolą systemów Android, Windows Phone 7, Black Berry lub iOS 4.
Dzięki temu funkcje smartfona takie jak: odbieranie i wykonywanie połączeń (również przez Skype), czytanie wiadomości sms, email, sprawdzanie pogody, indeksów giełdowych lub też otrzymywanie powiadomień z Facebooka czy Twittera dostępne są dosłownie na wyciągnięcie ręki na zegarku i’m Watch. Dodatkowo, zainstalowany w nim system Android wspiera wiele języków (w tym polski) i powoduje, że liczba aplikacji na urządzenie ograniczona jest jedynie jego pamięcią wewnętrzną i fantazją developerów.

Zegarek i'm Watch z kolekcji i'm Color biały i czerwony

i’m Watch pracuje w oparciu o procesor IMX233 z 64 MB RAM i posiada 4 GB pamięci wewnętrznej. Wspiera wszystkie formaty audio i video i posiada wyjście słuchawkowe 3,5 mm, mikrofon oraz wbudowany głośnik. Kolorowy wyświetlacz TFT o przekątnej 1,54 cala oferuje rozdzielczość 240×240 pikseli. Wbudowana bateria ładowana poprzez USB lub zasilacz, pozwoli na 3,5 godzinne bawienie się funkcjami urządzenia lub wytrzyma do 30 godzin w trybie czuwania z włączoną łącznością Bluetooth.

Smartwatch i’m Watch do niedawna będący w fazie rozwojowej obecnie dostępny jest w przedsprzedaży w dwóch kolekcjach. W wersji tańszej o nazwie i’m Color dostępny jest w kolorach: białym, różowym, niebieskim, czerwonym, żółtym, zielonym i czarnym w cenie 249 € do końca sierpnia (poźniej w cenie 299 €).

Zegarek i'm Watch z kolekcji i'm Jewel

Kolekcja luksusowa i’m Jewel przewiduje takie modele jak najtańszy i’m Titanium w cenie 599 €, i’m Yellow Gold za 11.999 €, i’m White Gold & Diamonds za 14.999 € czy i’m Special wykonany z materiałów na życzenie i wyceniany indywidualnie.

 

Zainteresowani już mogą składać zamówienia poprzez oficjalną stronę i’m Watch, natomiast sprzedaż ma się rozpocząć pod koniec listopada.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>