Cyfrowe lornetki Sony DEV-3 i DEV-5 nagrywają obraz HD w 3D

Cyfrowe lornetki Sony DEV-3 i Sony DEV-5 nagrywają FullHD w 3D
Modele Sony DEV-3 oraz Sony DEV-5 to pierwsze na świecie cyfrowe lornetki z możliwością nagrywania obrazu 3D w jakości Full HD z dźwiękiem stereo, elektronicznym autofokusem, opcją ręcznego ustawiania ostrości i optyczną stabilizacją obrazu.

Cyfrowe lornetki Sony DEV-3 i Sony DEV-5 z obiektywem Sony G
Zarówno Sony DEV-3 jak i DEV-5 z tradycyjnymi konstrukcjami wspólny mają jedynie ogólny schemat budowy. Oba modele posiadają funkcję nagrywania obrazu 2D z maksymalnym powiększeniem 10x oraz stereoskopowego 3D z maksymalnym powiększeniem 5,4x. Sony DEV-5 w trybie 2D ma maksymalne powiększenie 10x i 20-krotny zoom cyfrowy, natomiast DEV-3 nie posiada zoomu cyfrowego. Dzięki elektronicznej automatyce ostrości obie lornetki potrafią ostrzyć obiekty z odległości 1 cm w 2D lub 80 cm przy nagrywaniu w trybie 3D.

 

Cyfrowe lornetki Sony DEV-3 i Sony DEV-5 z sensorem CMOS
Za niezależną rejestrację obrazów dla lewego i prawego oka odpowiada para sprzężonych, precyzyjnych obiektywów Sony G współpracujących z przetwornikami CMOS Exmor R i wydajnymi procesorami BIONZ, dzięki którym rejestrowany obraz wyświetlany jest na dwóch wizjerach elektronicznych.

DEV-3 i DEV-5 umożliwiają robienie zdjęć w rozdzielczości 7,1 MP i wyposażone zostały w optyczną stabilizację obrazu (SteadyShot). Model DEV-5 posiada dodatkowo wbudowany odbiornik GPS dzięki któremu możliwe jest automatyczne tagowanie współrzędnych geograficznych rejestrowanych zdjęć i filmów.

 

Cyfrowe lornetki Sony DEV-3 i Sony DEV-5

Oba modele ważą po ok. 1,2 kg (tylko korpus) i obsługują karty SD/SDHC/SDXC oraz Memory Stick PRO Duo lub Memory Stick PRO-HG Duo HX. Zgodnie z danymi producenta na 32GB karcie można zapisać maksymalnie 2,30 min nagrania 3D lub od 2 godz. 30 min do 12 godz. i 50 min. materiału w 2D, w zależności od wybranej jakości. Wyposażone zostały w akumulator o mocy 6.8V i zasilacz sieciowy o mocy 8,4 V. Czas pracy na baterii wyświetlany jest na elektronicznym wyświetlaczu. Wśród dostępnych opcji połączenia znajdziemy: port mini HDMI, wyjście komponentowe, S-video, USB 2.0 oraz wejście i wyjście audio.

Sony DEV-3
Pierwsze na świecie cyfrowe lornetki od Sony, na europejskim rynku dostępne będą od początku listopada tego roku. Model DEV-5 wyceniony został na 1250£ (2000$), a model DEV-3 na 850£ (1400$).

Zdaniem producenta, obie lornetki przyczynią się do ochrony środowiska, poprzez zwiększenie wrażliwości użytkowników obserwujących za ich pomocą bioróżnorodność naturalnych siedlisk ptaków i gatunków zwierząt. Prawdziwi gadżeciarze z pewnością też znajdą w tych urządzeniach ciekawą zabawkę.

(Sony)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>