Pierwszy na świecie bezprzewodowy dysk zewnętrzny od Seagate

Wprowadzając na rynek pierwszy na świecie bezprzewodowy przenośny dysk zewnętrzny, firma Seagate jeszcze bardziej ugruntowuje swoją pozycję światowego lidera w produkcji twardych dysków i systemów pamięci masowej. GoFlex Satellite Mobile Wireless Storage to pierwszy zewnętrzny dysk, który bezprzewodowo zwiększa pojemność każdego urządzenia łączącego się przez Wi-Fi.


Ten najnowszy członek rodziny urządzeń z serii GoFlex® dzięki pojemności 500GB i łączności przez sieć Wi-Fi szczególnie przydatny będzie dla użytkowników sprzętu opartego na systemie iOS. Irytujący brak portów USB lub wejść na karty pamięci i przez to ograniczona pojemność dyskowa w urządzeniach przenośnych firmy Apple (iPad, iPod touch, iPhone) w końcu może zostać rozszerzona bez użycia kabli.

Urządzenia są bezprzewodowo łączone do dysku GoFlex Satellite poprzez aplikację GoFlex Media dostępną na iTunes i Apple App Store oraz przez przeglądarkę internetową. Nowy bezprzewodowy dysk łączy się również przez USB z dowolnym urządzeniem i stanowi doskonałą bibliotekę multimediów. Do szybkiego ładowania treści multimedialnych GoFlex Satellite wyposażony jest w super szybki kabel USB 3.0 i będzie nadal współpracować z USB 2.0.

Przesyłaj trzy różne filmy HD do trzech róznych iPadów jednocześnie

W miarę wzrostu liczby urządzeń korzystających z punktów Hot Spot, coraz trudniej będzie oglądać filmy przesyłane z internetu bez buforowania. Zamiast polegać na buforowanym strumieniu, GoFlex Satellite umożliwia przesyłanie treści multimedialny w rozdzielczości HD do trzech urządzeń jednocześnie.

W trybie czuwania żywotność baterii według producenta wynosi do 25 godzin, a potężny akumulator litowo-polimerowy zapewnia do 5 godzin ciągłego przesyłu video. Aby pomóc w wydłużeniu żywotności akumulatora, darmowa aplikacja GoFlex Media posiada funkcję progresywnego ściągania, która pozwala przejść urządzeniu w stan czuwania podczas ładowania multimediów.

Aplikacja dla urządzeń opartych na systemie Android ma być dostępna latem tego roku. Do tego czasu posiadacze urządzeń opartych na systemie Android mogą łączyć się z dyskiem GoFlex Satellite przez przeglądarkę internetową.

GoFlex Satellite dostępny jest w systemie zmówień na stronie producenta oraz w sklepach Amazon.com i BestBuy.com. Jego sugerowana cena sprzedaży to 199.99$. W sieci BestBuy jego sprzedaż planowana jest już w czerwcu, natomiast światowa dostępność planowana jest na koniec lata.

 

[Seagate]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>