Sony HMZ-T1 – pierwszy wyświetlacz 3D zakładany na głowę

Zakładany na głowę wyswietlacz 3D Sony HMZ-T1
Sony oficjalnie zapowiedziało wprowadzenie na rynek pierwszego na świecie wyświetlacza 3D zakładanego na głowę. Sony HMZ-T1 sprawi, że jego użytkownik będzie czuł się tak, jak by patrzył na 750 calowy ekran znajdujący się w odległości 20 metrów.

Sony HMZ-T1 zaprezentowany został na targach CES w styczniu tego roku. Nikt wtedy się nie spodziewał, że ten futurystyczny prototyp tak szybko zostanie wprowadzony do masowej produkcji.
Sony HMZ-T1 z jednostką procesorową
HMZ-T1 to zakładane na głowę urządzenie łączące w sobie stereoskopowe okulary i słuchawki z technologią dynamicznego dźwięku przestrzennego 5.1. Urządzenie zapewniające niespotykane dotąd wrażenia multimedialne posiada zewnętrzną jednostkę procesorową poprzez, którą część wizyjna łączy się 3,5 metrowym kablem i może być połączona z innymi urządzeniami za pomocą kabla HDMI.

Sony HMZ-T1 z panelami OLED
Część okularową HMZ-T1 tworzą dwa obiektywy optyczne oddzielne dla lewego i prawego oka, umożliwiające odbiór obrazu 3D. Obiektywy te posiadają panele wykonane w technologii OLED o przekątnej 0,7 cala i rozdzielczości – 1280 x 720 pikseli. Zapewniają przy tym szeroki kąt widzenia do 45 stopni i wrażenia oglądania obrazu porównywalnego z odbieranym z najlepszego miejsca w kinie tj. odległości 20 metrów na 750 calowym ekranie.

Sony HMZ-T1
Waga urządzenia wynosząca 420 g sprawia, że użytkownik nie powinien czuć dyskomfortu. Jedyne ograniczenia dotyczą wieku użytkownika. Ze względu na wpływ technologii steroskopowej na mózg będący w fazie rozwoju, urządzenie nie jest rekomendowane dla osób poniżej 15 roku życia.

Sony HMZ-T1 trafi do sprzedaży w Japonii już 11 listopada. W Europie powinien pojawić się przed świętami. Za ten futurystyczny gadżet japończycy będa musieli zapłacić 60000 jenów, czyli około 2200 złotych.
(Sony)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>