Sony prezentuje najlżejszy 6 calowy e-czytnik z Wi-Fi

Najlżejszy czytnik e-booków Sony PRS-T1
Zaprezentowany przez Sony, model PRS-T1 to obecnie najlżejszy na świecie 6 calowy e-czytnik z dotykowym ekranem i obsługą Wi-Fi umożliwiający wypożyczanie e-Booków z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do sieci bezprzewodowej.

Sony PRS-T1 posiada wymiary 173.0 x 110.0 x 8.9 m i dzięki obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego waży zaledwie 168 gram. Wyposażony został w dotykowy ekran E Ink Pearl o rozdzielczości 800×600 z obsługą multidotyku umożliwiając powiększanie i pomniejszanie obrazu poprzez „łapanie” ekranu dwoma palcami. Oprócz odczytywania e-książek umożliwia także wyszukiwanie informacji w Google i Wikipedii, słuchanie muzyki z plików MP3 i AAC oraz obsługuje szeroki zakres cyfrowych formatów graficznych i tekstowych (EPUB, PDF, TXT).

Najlższejszy e-czytnik Sony model PRS-T1

Czytnik PRS-T1 posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną o pojemności 2GB wystarczającą na około 1200 e-książek z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD o kolejne 32GB. Największym pozytywnym zaskoczeniem dla użytkownika tego e-czytnika może okazać się wytrzymała bateria wystarczająca na około 15 godzin czytania.

Najnowszy e-czytnik firmy Sony pojawi się w Europie w październiku tego roku. W zestawie oferowany będzie z kablem USB i rysikiem umożliwiającym pisanie notatek na ekranie. Jego cena ujawniona przez pomyłkę na stronie duńskiego dystrybutora bol.com określona była na 165 euro (produkt został tymczasowo wycofany z oferty tego sklepu). Jaka będzie oficjalnie, na razie nie wiadomo.
(Sony)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>