Sharp i3board odeśle kredowe tablice do lamusa

Elektroniczna tablica Sharp i3board
Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Sharp zaprezentował elektroniczną tablicę i3board, która nie tylko doskonale zastąpi kredowe tablice szkolne, ale i z powodzeniem może być wykorzystana do efektownych prezentacji w biurowych salach konferencyjnych.

Sharp i3board w kodowej nazwie znany jako model PN-L702B to 72 calowy ekran LCD z zintegrowanym panelem dotykowym podświetlanym diodami LED. Posiada wymiary 1,648×116×982mm i waży 70 kg. Oferowany w zestawie z rysikiem i specjalnym oprogramowaniem umożliwia łagodne pisanie po ekranie oraz powiększanie i pomniejszanie widoku poprzez dotyk, jak również stronicowanie dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystany jako elektroniczna tablica.

i3board to również możliwość tworzenia video prezentacji bez konieczności użycia projektora. Pozwala wyświetlać obraz w jakości Full HD 1920x 1080 z kontrastem 3000:1 i maksymalną jasnością 300 cd/m2, pod warunkiem podłączenia do odpowiedniego urządzenia przez port HDMI.

Urządzenie z racji swej innowacyjności nie będzie tanie. Od 20 września pojawi się na Japońskim rynku w cenie około 9700$. Korporacje i instytucje edukacyjne z mniejszym budżetem będą mogły zaopatrzyć się w model PN-L602B mniejszy o 10 cali za równowartość 7100 $.

Z pewnością posiadanie tak zaawansowanego narzędzia prezentacji nie usprawiedliwi osoby, której nie uda się zadziwić swojej widowni. Nie trudno też wyobrazić sobie jak uczniowie będą rwać się do odpowiedzi przy takiej tablicy. My czekamy jednak na model z obsługą sieci Wi-Fi poprzez którą będzie można łączyć się z tablicą innymi mobilnymi gadżetami.
(Sharp)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>