HTC TITAN i HTC Radar z Windows Phone 7.5 Mango

HTC TITAN i HTC Radar
Firma HTC zaprezentowała dwa nowe modele smartfonów opartych na systemie operacyjnym Windows Phone 7.5 Mango. HTC TITAN i HTC Radar prezentują się bardzo obiecująco.

Zarówno HTC Titan, jak i Radar wyposażone zostały w fizyczny przycisk aparatu fotograficznego, umożliwiający robienie zdjęć, bez konieczności odblokowywania telefonu. Oba posiadają jasne obiektywy z przesłoną f/2.2, sensorem BSI (backside illumination) i podwójnymi diodowymi lampami LED, umożliwiając fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia. Ogniskowa obiektywów wynosi 28mm, umożliwiając jednocześnie robienie zdjęć panoramicznych. Oba smartfony mogą zapisywać też wideo w jakości HD (720p).

HTC TITAN
HTC TITAN znany wcześniej pod kodową nazwą Omega, został wyposażony w duży ekran Super LCD o przekątnej 4,7 cala i rozdzielczości WVGA (480 x 800), tylną kamerę o rozdzielczości 8 megapikseli i przednią o rozdzielczości 1,3 megapiksela, służącą do wideorozmów. Pod maską posiada zainstalowany układ Qualcomm Snapdragon QSD8255 o taktowaniu 1,5 GHz, 16 GB wbudowanej pamięci (do wykorzystania 12,6 GB) i 512 MB pamięci RAM.
HTC TITAN wymiary
W jego wnętrzu znajduje się bateria o pojemności 1600 mAh, która zdaniem producenta ma umożliwiać do 7 godzin rozmów w sieci 3G i ponad 2 tygodnie w trybie czuwania. HTC TITAN, , został zamknięty w zaokrąglonej obudowie typu unibody, wykonanej ze szczotkowanego aluminium o wymiarach 131.5mm x 70.7mm x 9.9mm i waży 160 gram.

HTC Radar
HTC Radar to ulepszona wersja modelu 7 Trophy, który od roku dostępny jest w sprzedaży. Jego specyfikacja jest jednak nieco słabsza od Titana. Wyposażony został w mniejszy, 3,8-calowy ekran WVGA, procesor Qualcomm Snapdragon QSD8255 o taktowaniu 1 GHz, 8 GB wbudowanej pamięci (do wykorzystania nieco ponad 6 GB), baterię o pojemności 1520 mAh, kamerkę do wideorozmów VGA i aparat z 5 Mpix matrycą, który również umożliwia nagrywanie wideo w HD. Podobnie jak TITAN został zamknięty w aluminiowej obudowie o wymiarach 120.5mm x 61.5mm x 10.9mm i waży 137 gram.
HTC Radar wymiary

Na pokładach obu smartfonów znajdziemy też: 3G z HSDPA 14,4 Mbps, WiFi w standardach b/g/n, Bluetooth 2.1 z A2DP, żyroskop (tylko w TITAN), akcelerometr, cyfrowy kompas, port microUSB i wyjście słuchawkowe 3,5 mm.

HTC Titan i HTC Radar zawierają aplikację HTC Watch umożliwiającą dostęp do internetowej wypożyczalni filmów. Dzięki obsłudze wirtualnych efektów 5.1 surround, smartfony nadają się do korzystania z serwisu Zune. Wsparcie HTML5 sprawia, że przeglądanie stron internetowych odbywa się szybko i płynnie.

Największą zaletą jest jednak wykorzystanie programu HTC Locations, czyli map offline z możliwością nawigacji. Dzięki temu użytkownicy w Europie nie będą zdani tylko na słabo spisujące się Bing Maps. Kolejny atut to funkcja Router WiFi, dzięki czemu smartfony mogą pracować jako bezprzewodowy hotspot.

HTC Titan i HTC Radar na sklepowe półki trafią w październiku 2011. Najpierw pojawią się w Europe i Azji.
(HTC)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>