Aspire S3 – pierwszy ultrabook Acera

Acer Aspire S3 Ultrabook

Wyścig na rynku przenośnych notebooków przerodził się w wyścig na grubości. Kolejni producenci ujawniają swoje super cienkie ultrabooki. Firma Acer postanowiła dołączyć do rywalizacji prezentując swój pierwszy tego typu model Aspire S3 o grubości 13 mm i tym samym wysoko zawiesiła poprzeczkę, bijąc po drodze takie modele konkurencji jak MacBook Air (17mm), czy Lenovo IdeaPad U300s (14,9mm). Zobacz co udało się zmieścić w tak cienkiej obudowie.


Acer Aspire S3 Ultrabook

Konstrukcja wykonana ze stopu aluminowo-magnezowego o wadze 1,3kg zdołała pomieścić wszystko, co niezbędne. Acer Aspire S3 posiada ekran o przekątnej 13,3″ wyświetlający obraz w rozdzielczości HD (1366 x 768). Wśród możliwych do skonfigurowania podzespołów dostępne będą najnowsze niskonapięciowe procesory Intel Core drugiej generacji, a mianowicie i3, i5 (i5-2457M) oraz i7 (i7-2637M) wspierane przez 4GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności 240 GB lub dysk twardy o pojemności 320/500 GB.

Acer Aspire S3

Acer Aspire S3 został także wyposażony w kamerkę HD, moduły WiFi b/g/n i Bluetooth 4.0 o obniżonym poborze mocy, czytnik kart  obsługujący formaty SD oraz MultiMediaCard, wyjście HDMI oraz 2 porty USB.

Acer Aspire S3
Dzięki profesjonalnie dostrojonemu systemowi Dolby Home Theater v4, Aspire S3 odtwarza żywy dźwięk przestrzenny w kinowy stylu a także zapewnia lepszą słyszalność dialogów.

W ultrabooku Acera znajduje się też autorski układu chłodzenia, który dba o właściwą wentylację podzespołów i utrzymanie niskich temperatur części spodniej ultrabooka oraz podpórki pod nadgarstki.

Zdaniem producenta model z dyskiem SSD na baterii ma działać do 7 godzin, a dzięki funkcji Instant-On obudzi się w nie więcej niż 1,5 s.

Acer Aspire S3 w zalezności od konfiguracji kosztował będzie od 799 do 1199 euro i na wybranych rynkach pojawi się już w tym miesiącu. W Polsce jego debiut  planowany jest na październik i wtedy też poznamy jego ceny w naszej walucie.

(Acer)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>