Wacom Inkling – cyfrowe pióro nowoczesnego rysownika

Cyfrowe pióro Wacom Inkling
Firma Wacom, znana ze swojej lini produktów dedykowanych profesjonalnym grafikom zaprezentowała cyfrowe pióro Inkling, które na bieżąco rejestruje ruch tworzenia szkicu w notatniku czy na zwykłej kartce papieru i konwertuje do postaci cyfrowej.
Cyfrowe pióro Wacom Inkling
Podczas rysowania cyfrowym piórem Inkling, wszystkie pociągnięcia zapisywane są elektronicznie, a następnie mogą być zaimportowane jako grafiki rastrowe lub wektorowe do programu graficznego by kontynuować ich edycję. Wystarczy włączyć pióro Inkling i zaczepić specjalny odbiornik do brzegu kartki papieru i zacząć szkicowanie. Odbiornik będzie śledził pióro Inkling na dowolnym papierze do formatu A4 (210 x 297 mm) umożliwiając zapis obrazu dzięki wbudowanej pamięci flash o pojemności 2GB.

Szkicując za pomocą pióra Inkling, można też tworzyć warstwy. Wystarczy nacisnąć przycisk warstwy na odbiorniku Inkling, a wszystkie dalsze pociągnięcia piórem zostaną zapisane jako nowa warstwa. Dzięki temu od samego początku można zarządzać rysunkami, przykładowo oddzielając szkic od rysunku końcowego. To także oszczędność papieru, ponieważ nie ma potrzeby przerysowywania pierwszego szkicu. Jedno kliknięcie wystarczy, by zapisywać warstwy i np. oddzielić szkic od rysunku końcowego. Warstwy te zostaną zachowane po zaimportowaniu.

Odbiornik Inkling zapisuje nie tylko wszystkie pociągnięcia, ale również 1024 poziomy nacisku wywieranego przez pióro na papier. Kopia cyfrowa oryginalnego szkicu będzie więc odzwierciedlała różną grubość linii, dzięki zachowaniu naturalnego nacisku pociągnięć piórem.

Cyfrowe pióro Wacom Inkling
Pióro w zestawie oferowane będzie z oprogramowaniem Inkling Sketch Manager służącym do przenoszenia szkiców cyfrowych do komputera. Sketch Manager pozwala na zarządzanie wszystkimi rysunkami, wraz z łączeniem lub oddzielaniem warstw. Oprogramowanie tworzy bezpośrednie bitmapy lub wersje wektorowe szkiców dla programów Adobe Photoshop, Adobe Illustrator lub Autodesk Sketchbook Pro. Jednym kliknięciem będzie można bezpośrednio przekopiować szkice do ulubionego oprogramowania.

Zarówno pióro, jak i odbiornik Inkling, są wyposażone w wytrzymałe baterie akumulatorowe, które można ładować przez złącze USB, gdy znajdują się w pojemniku do przechowywania. Pozwala to na pracę z piórem Inkling niezależnie od komputera i sprawia, że jest to idealne mobilne rozwiązanie dla cyfrowych artystów.

Cyfrowe pióro do szkicowania Inkling firmy Wacom będzie dostępne od października 2011 roku w cenie EUR 169,90 (z VAT).
(Wacom)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>