Sony Tablet S w Polsce zadebiutuje w październiku

Sony Tablet S

Firma Sony oficjalnie zapowiedziała datę polskiej premiery swojego pierwszego tabletu o nazwie Sony Tablet S. Z jego specyfikacji wynika, że będzie to jednocześnie pierwszy certyfikowany tablet z obsługą gier na Playstation. Co jeszcze wyróżnia ten sprzęt na tle innych tego typu urządzeń?

Sony Tablet S

Sony Tablet S, znany z wcześniejszych prezentacji jako S1, na polskim rynku zadebiutuje 15 października. Na tle dostępnych na rynku tabletów zdecydowanie wyróżnia się unikatowym, asymetrycznym designem. Jego obudowa nawiązująca do wywiniętego czasopisma, powoduje, że tablet ma lepiej leżeć w dłoniach i być bardziej przyjazny dla użytkownika.

Jednak najważniejszą cechą odróżniającą model S od innych tego typu urządzeń jest obsługa gier PlayStation, a do tego możliwość korzystania z usługi Sony Video on Demand oraz Music Unlimited w jednym przenośnym pakiecie. Modele przeznaczone do dystrybucji w Polsce standardowo będą miały zainstalowane 2 gry: Crash Bandicoot oraz Pinball Heroes.

Sony Tablet S z tylną 5 megapikselową kamerą

Specyfikacja techniczna pierwszego tabletu Sony potwierdza wcześniejsze doniesienia. Sony Tablet S wyposażony został w ekran wykonany w technologii TruBlack o przekątnej 9,4 cala i rozdzielczości 1280 na 768 pikseli. Jego sercem jest dwurdzeniowy układ NVIDIA Tegra 2 wspomagany przez 512MB pamięci RAM i w zależności od wersji 16 lub 32GB pamięci flash, którą dodatkowo można rozszerzyć o 32GB poprzez pełnowymiarowy slot na karty SD.

Sony Tablet S

Slot ten, wraz z portem micro USB, został schowany pod zaślepką w bocznej części wywiniętej obudowy sąsiadującą z wejściem słuchawkowym audio. Przyszli użytkownicy będą musieli się zadowolić niestety dosyć słabą przednią kamerą do videorozmów o rozdzielczości 0,3MP, której niedoskonałości wyrówna 5 MP kamera tylna.

Sony Tablet S

Na wyposażeniu znalazły się też moduł Bluetooth w wersji 2.1 +EDR, port podczerwieni, akcelerometr, żyroskop, cyfrowy kompas i czujnik światła. Wbudowane łącze podczerwieni i technologia DLNA sprawiają, że urządzenie można wykorzystywać jako pilot do sterowania telewizorem (w przypadku kompatybilnych modeli) i innymi urządzeniami domowego centrum rozrywki. Możłiwe będzie też strumieniowanie muzyki do głośników bezprzewodowych wyposażonych w technologię DLNA, a nawet transfer zdjęć i filmów do telewizora, aby oglądać je na dużym ekranie.

Wbudowany akumulator o pojemności 5000 mAh zapewni do 8 godzin „standardowej pracy” i 430 godzin w stanie czuwania. Przy wymiarach 241.2mm x 10.1mm (w nagrubszym punkcie: 20.6mm)x 174.3 mm, waga urządzenia wynosi 598 gram dla modelu z Wi-Fi i 625 gram dla działającego w sieci 3G. W modelu z obsługą sieci 3G nad całością będzie czuwał zainstalowany system operacyjny Android 3.1 Honeycomb (z możliwością aktualizacji do wersji 3.2), natomiast model 3G będzie miał standardowo wersję 3.2.

Na amerykańskiej stronie producenta tablet już jest dostępny w systemie przedsprzedaży w cenie 499,99$ za model 16GB i 599,99$ za 32GB. W Polsce oficjalnie powinien się pojawić 15 października w trzech wersjach. Jego ceny (jak to zwykle bywa) po przeliczeniu nie będą tak atrakcyjne jak amerykańskie i przedstawiają się nastepująco:

- 1999 zł wersja 16GB z Wi-Fi (bez 3G),
- 2499 zł wersja 32GB z Wi-Fi (bez 3G),
- 2599 zł wersja 32GB z Wi-Fi i 3G.

(Vaioblog)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>