Sony Tablet P – dwuekranowy indywidualista

Sony Tablet P z podwójnym ekranem
Firma Sony dosyć długo zwlekała z oficjalną prezentacją swoich pierwszych tabletów. W końcu wraz z wyróżniającym się unikatowym designem Sony Tablet S, japoński gigant oficjalnie zaprezentował jeszcze bardziej oryginalny, dwuekranowy model Sony Tablet P.
Sony Tablet P  podwójnym ekranem
Sony Tablet P to jednocześnie nowa oficjalna nazwa prezentowanego wcześniej przez koncern Sony modelu S2. Tablet ten posiada dwa wyświetlacze o przekątnej 5,5 cala (13.9cm) i rozdzielczości Ultra Wide VGA (1024×480). Podwójny wyświetlacz można wykorzystywać jako jeden ekran do oglądania filmów i przeglądania stron, bądź korzystać z obu ekranów oddzielnie. Tablet ten jest certyfikowanym urządzeniem obsługującym gry PlayStation. Dzięki podwójnemu dotykowemu ekranowi będzie możliwe granie na górnym ekranie, przyciskami wyświetlonymi na dole.

Składany tablet Sony Tablet P
Innowacyjna składana obudowa Tabletu P kształtem przypomina futerał na okulary i wraz z podzespołami waży 372 gramy. Tablet po złożeniu posiada wymiary 180mm x 26mm x 79mm natomiast rozłożony przybiera rozmiary 180mm x 14mm x 158mm.

Sony Tablet P
Sony Tablet P wyposażono w popularny dwurdzeniowy układ porcesorowy NIVIDIA Tegra 2, 512MB pamięci RAM i zaledwie 4GB pamięci wewnętrznej, którą na szczęście można rozszerzyć o kolejne 32GB za pomocą karty poprzez port microSD. Obecne w Tablecie P kamery to przednia 0,3 MPix służąca do wideorozmów i tylna z matrycą 5,11MPix umożliwiająca nagrywanie obrazu w rozdzielczości HD720p. Tablet ten nie wyposażono podobnie jak Tablet S w port podczerwieni, więc nie posłuży nam jako pilot kompatybilnych urządzeń Sony, ale za to także obsługuje DLNA więc umożliwi streaming multimediów do innych urządzeń wykorzystujących tę technologię.
Sony Tablet P składany jak futerał na okulary
Wśród pozostałych podzespołów nowego tabletu Sony nie mogło też zabraknąć modułu Bluetooth w standardzie 2.1 + EDR, akcelerometru, żyroskopu, cyfrowego kompasu, czujnika światła i wejścia słuchawkowego (Stereo, mini jack). Wbudowana bateria pozwoli na utrzymanie urządzenia do 120 godzin w trybie czuwania lub na około 4.6 godzinne serfowanie w sieci 3G. Nad całością czuwał będzie system Android 3.2 Honeycomb.

Sony Tablet P
Sony Tablet P na rynek trafi tylko w wersji 4GB z Wi-Fi + 3G. Na europejskim rynku zadebiutuje w listopadzie tego roku. Jego cena nie została jeszcze ujawniona.

(WWWery)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>