Wacom Cintiq 24HD – tablet graficzny dla zawodowców

Tablet graficzny  Cintiq 24HD firmy Wacom
Firma Wacom wprowadza na rynek nowy interaktywny ekran piórkowy Cintiq 24HD, stworzony z myślą o osobach profesjonalnie zajmujących się tworzeniem projektów z zakresu wzornictwa przemysłowego, gier komputerowych, animacji czy efektów trójwymiarowych.
Tablet graficzny Cintiq 24HD firmy Wacom
Cintiq 24HD wyposażony został w ekran typu a-SI Active Matrix TFT LCD (H-IPS) o przekątnej 24,1 cala i rozdzielczości WUXGA (1920×1200 pikseli). Ekran modelu 24HD jest więc o 3 cale większy, niż zaprezentowanego w zeszłym roku Cintiq 21UX i oferuje odwzorowanie szerszej gamy kolorów (92% Adobe RGB). Oferuje przy tym powierzchnię roboczą o wymiarach 518,4 x 324,0 mm przy proporcjach ekranu 16:10, kontraście 550:1 i 178 stopniach kąta widzenia zarówno w pionie jak i poziomie. Urządzenie bez podstawy posiada wymiary 769,3 x 463,74 x 64,0 mm i waży 13,7kg, natomiast z podstawą jest to, aż 29 kilogramowy gigant!!!
Tablet Wacom Cintiq 24HD z ergonomiczną podstawą
Pomimo dość znacznych rozmiarów i wagi tablet Cintiq 24HD, profesjonalnym użytkownikom umożliwi ponadprzeciętnie długą pracę bez uczucia zmęczenia. Będzie to możliwe w szczególności dzięki specjalnie zaprojektowanej podstawie umożliwiającej swobodny wybór pozycji podczas pracy. Dzięki niej można modyfikować położenie tabletu także w kierunku od stołu, czyli podobnie jak na desce kreślarskiej. Dodatkowo ramka wokół ekranu została zaprojektowana w taki sposób, by zapewnić odpoczynek dłoniom i ramionom, umożliwiając jednocześnie łatwy dostęp do pierścieni Touch Ring oraz skrótów zapisanych pod dziesięcioma przyciskami ExpressKeys umieszczonymi po obu stronach ekranu.

Tablet graficzny Wacom Cintiq 24HD
Cintiq 24HD oferowany będzie w zestawie z piórem rozpoznającym 2048 poziomów nacisku oraz 40 stopni nachylenia i żywotność do 10 milionów pociagnięć. Opatentowana przez firmę Wacom technologia czujnika końcówki (Tip Sensor) pozwala na aktywację końcówkę pióra przy sile nacisku poniżej 1 g. Wrażenie korzystania z piórka Cintiq 24HD przypominać ma używanie tradycyjnych narzędzi, takich jak pędzle czy pióra. Posiada wrażliwą na nacisk gumkę i dwa boczne przyciski, które mogą być przypisane do najczęściej używanych poleceń, tak jak przy podwójnym kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Pióro waży 17g i jest bezprzewodowe oraz bezbateryjne.

Wacom Cintiq 24HD w Polsce dostępny będzie w październiku. Jego sugerowana cena na europejskiej stronie producenta ustalona została na 2.299,90 Euro z VAT, podczas gdy na amerykańskiej stronie Wacom można go kupić za 2499$.

Wacom

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>