EOS-1D X – najbardziej zaawansowana lustrzanka Canona

Canon EOS 1D X
Canon do swojej oferty wprowadza najbardziej zaawansowaną lustrzankę EOS-1D X. W arsenale profesjonalnych lustrzanek Canona będzie ona nowym liderem, detronizując przy tym obecnych prymusów takich jak EOS-1Ds Mark III i EOS-1D Mark IV.
Canon EOS 1D X
EOS-1D X łączy w sobie cechy obecnie najlepszych modeli Canona, oferując przy tym zwiększenie jakości obrazu występującej w EOS-1Ds i szybkości serii EOS-1D.

Canon EOS-1D X wyposażony został w pełnoklatkową matrycę CMOS o rozdzielczości 18,1 megapiksela oraz najnowszą technologię pomiarową z trzema procesorami typu DIGIC, w tym podwójny procesor obrazu DIGIC 5+ (17 razy szybszy niż DIGIC 4) oraz dedykowany procesor DIGIC 4 do pomiarów i kontroli AF. Dodatkowy procesor odpowiada także za lepszy pomiar światła , który realizowany jest wspólnie ze 100 000 – punktowym czujnikiem RGB podzielonym na 252 strefy (lub 35, w przypadku scen o małym natężeniu światła) zapewniając przy tym większą dokładność ekspozycji w kolorze i wspiera nową funkcję wykrywania twarzy Intelligent Tracking and Recognition (iTR). Nowy tryb może być przydatny w fotograii sportowej czy reportażowej – wszędzie tam, gdzie fotografowanymi obiektami są przede wszystkim poruszający się ludzie. Po raz pierwszy w profesjonalnych lustrzankach Canona pojawia się też funkcja multiekspozycji składająca kadr z maksymalnie 9 zdjęć.

Canon EOS 1D X

Zaprezetowana lustrzanka posiada całkowicie przeprojektowany system automatycznego ustawiania ostrości (AF) i jest zdolna do fotografowania z prędkością 12 kl/s dla zapisu JPEG, RAW i JPEG+RAW (14 kl/s w JPEG bez AF). Zakres natywnej czułości to ISO 100 – ISO 51200 rozszerzalny w dół do ISO 50 oraz w górę do ISO 102400 (H1) i nawet ISO 204800 (H2).

EOS-1D X zawiera nowy 61-punktowy, najbardziej zaawansowany system AF spośród wszystkich dotychczas wydanych lustrzanek Canona . Składa się on z 21 centralnych punktów krzyżowych pracujących z obiektywami od jasności f/5,6, 20 skrajnych punktów krzyżowych pracujących od jasności f/4 i 5 centralnych punktów krzyżowych zwiększających swoją skuteczność w przypadku użycia obiektywów o świetle f/2,8.

EOS-1D X ma również najbardziej zaawansowane funkcje filmowe spośrod wszystkich dotychczasowych lustrzanek Canona. Nagrywa w rozdzielczościach 1920 x 1080 pikseli (24p (23.976), 25p lub 30p (29.97)), 720p lub SD (50/60p). Aparat ma możliwość sterowania poziomem dźwięku zarówno przed jak i w trakcie filmowania. Maksymalna długość pojedynczego ujęcia wynosi 29 minut i 59 sekund, a aparat dzieli ją na 4-gigabajtowe pliki, które mogą być później połączone.

Canon EOS 1D X

Canon EOS-1D X cechuje się nowym podejściem do rozmieszczenia przycisków. Aparat otrzymał nowy ergonomiczny przycisk konfiguracji, który czuje się w prawej ręce i umożliwia całkowitą nawigację po opcjach menu. Przycisk Live View oraz nowy multi-kontroler zostały dogodnie położone w pobliżu kciuka użytkownika i umożliwiają kontrolę aparatu podczas fotografowania zarówno w pionie, jak i w poziomie. Nowy model posiada zintegrowany uchwyt pionowy i wyposażony jest w podwójny slot kart pamięci CF, 3,2-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1 040 000 punktów, wizjer kryjący 100% kadru oraz wbudowane gniazdo LAN.

Korpus Canona EOS-1D X do sklepów trafi w marcu przyszłego roku. Jego szacunkowa cena na amerykańskim rynku ustalona została na 6800 dolarów.

(Canon)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>