HP Slate 2 – biznesowy tablet z Windows 7

Tablet HP Slate 2

Nieudane wyniki sprzedaży pierwszego tabletu HP nie zraziły amerykańskiego producenta do kolejnej próby zaistnienia na tym niezwykle lukratywnym rynku. Tym razem koncern HP wypuścił na rynek tablet Slate 2 dedykowany użytkownikom biznesowym.

Tablet HP Slate 2

HP Slate 2 działa pod kontrolą w pełni funkcjonalengo systemu operacyjnego Windows 7. Jego wydajną pracę ma zapewnić prcocesor Intel Atom Z670 z taktowaniem 1.50 GHz wspierany przez 2 GB 800 MHz DDR2 SDRAM, dysk mSATA o pojemności do 64 GB i kartę grafiki Intel Graphics Media Accelerator 600.

Tablet HP Slate 2 z rysikiem

Slate 2 posiada pojemnościowy ekran multitouch wykonany w technologii WSVGA o przekątnej 8.9 cala i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Ekran może być obsługiwany zarówno przez dotyk jak i rysik. Tablet dodatkowo został wyposażony w klawiaturę Swype, która rozszerza funkcje dotykowe, umożliwiając wygodne i sprawne wprowadzanie danych jednym ciągłym ruchem palca lub rysika po klawiaturze ekranowej.

Tablet HP Slate 2 z kamerą 3MP

Na pokładzie modelu Slate 2 znajdziemy także 3-megapikselowy aparat cyfrowy, przednią kamerę VGA, gniazdo kart pamięci SD oraz baterię, która zapewni do 6 godzin ciągłej pracy oraz moduły TPM, Bluetooth, Wi-Fi.

Z biznesowego punktu widzenia na uwagę zasługuje wbudowany układ zabezpieczający TPM, który chroni dane — od wiadomości e-mail po informacje zapisane na dysku twardym. Wbudowany moduł Security for HP ProtectTools, który umożliwia sterowanie i zarządzanie układem TPM (dzięki czemu zwiększa się bezpieczeństwo uwierzytelniania użytkowników), poprawia integralność chronionego dysku osobistego, chroni wiadomości e-mail oraz zapewnia obsługę chronionych certyfikatów cyfrowych.

Obsługa przez BIOS oprogramowania Computrace Pro (5), ułatwia ochronę przed kradzieżą danych, ponieważ umożliwia zdalne usuwanie danych. Zwiększa to bezpieczeństwo poufnych informacji. HP Connection Manager — jeden interfejs użytkownika, który umożliwia łatwe sterowanie połączeniami bezprzewodowymi (w tym WiFi), przewodowymi (sieć LAN), Bluetooth oraz opcjonalnie wbudowanym modułem 3G Mobile Broadband i zapewnia wygodny dostęp do Internetu i intranetu z wielu miejsc na całym świecie.

Biznesowy tablet HP Slate 2

Stacja dokująca HP Slate Dock umożliwia połączenie z urządzeniem przez 2 porty USB 2.0 i port HDMI, zaś opcjonalna klawiatura HP Slate Bluetooth Keyboard i futerał stanowią komplet, który mieści tablet HP Slate, klawiaturę Bluetooth z akumulatorem, rysik HP Slate Digital Pen oraz identyfikator i wizytówki lub karty kredytowe.

Tablet HP Slate 2 posiada wymiary 23.4 x 1.5 x 15 cm, a jego waga w zalezności od konfiguracji podzespołów zaczyna się od 0.69 kg. W Polskich sklepach będzie dostępny już od grudnia. Jego cena w najtańszej wersji będzie wynosić 2399 złotych netto.
(HP)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>