Eclipse – ponadczasowy telefon

Eclipsce - dizajnerski telefon retro
Eclipse to koncepcyjny telefon, który zdaniem jego twórcy – Sebastiena Sauvaga zaprojektowany został po to, aby zaspokoić potrzeby tych którzy poszukują ponadczasowego dizajnu w erze mobilnej komunikacji. Eclipsce - dizajnerski telefon retro
Eclipse łączy w sobie elementy sztuki nowoczesnej z funkjonalnością cyfrowego telefonu dedykowanego dzisiejszym konsumentom. Składa się z podstawy i słuchawki, które razem tworzą jednorodorną elipsoidalną formę. Kombinacja zakrzywionych konturów połączona z wizualnym brakiem klawiatury i ekranu sprawia, że minimalizm oraz prostota kocepcji tego projektu bez kompromisów rywalizuje komfortem i funkcjonalnością z konwencjonalnymi założeniami telefonu.

Eclipsce - dizajnerski telefon retro

 

Inspiracją do powstania tego projektu był popularny w latach 70-tych telefon wyprodukowany przez firmę Western Electric o nazwie Sulptura, uznawany za kwintesencję tamtego okresu.

Wśród jego głównych cech autor konceptu umieścił 13 godzinną możliwość rozmów i 210 godzin w trybie czuwania, wyświetlacz LCD, podświetlaną klawiaturę. Ten dizajnerski telefon stacjonarny wyposażono w 10 trybów dzwonka oraz książkę adresową mieszcząca do 200 kontaktów.

Eclipsce - dizajnerski telefon retro

 

Koncept telefonu Eclipse został nagrodzony w tegorocznej edycji konkursu IF product desing award, więc jest duże prawdopodobieństwo, że w przyszłości ujrzymy go na sklepowych półkach jako produkt jednej ze światowych marek.
(Coroflot)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>