Buty z włókna węglowego idealne w podróż na Księżyc


Futurystyczne buty na wysokiej platformie wykonane z włókna węglowego o nazwie Moon Life zostały zaprojektowane przez pana Rem D. Koolhaas z holenderskiej firmy obuwniczej United Nude. Wbrew pozorom nie zostały zaprojektowane dla NASA do lotów na księżyc. Zastanawia nas jednak fakt, jak wyglądał by nasz codzienny świat gdybyśmy wszystkie produkty kupowali w częściach do samodzielnego złożenia?


Głównym celem projektu Moon Life było stworzenie butów lekkich, eleganckich i seksownych oraz odpowiednich dla środowisk o różnym poziomie grawitacji. Elementy buta zostały wykonane z włókna węglowego, skóry i przewodu cienkiej grubości. Klient sam skompletuje części używając wkładek odpowiadających rozmiarowi stopy i rozciągając drut wokół platformy. W ten sposób stworzy się futurystyczne obuwie na wysokim obcasie, dla których pył księżycowy nie jest przeszkodą.

Według United Nude, buty dobrze sprawdzą się w środowiskach w których panuje silniejsza grawitacja niż na księżycu i wkrótce będzie można je kupić. Ostateczna wersja produktu jest nadal dopracowywana, a ich produkcja będzie miała niewielki nakład. Szpilki Moon Life będą dostępne na stronie UnitedNude.com latem tego roku.

[Fastcodesign]

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>