Samsung Galaxy Note 10.1 – tablet z rysikiem

Samsung Galaxy Note 10.1 z rysikiem
Samsung Galaxy Note 10.1 to jedna z najciekawszych nowości zaprezentowanych przez firmę Samsung na tegorocznych targach Mobile World Congress w Barcelonie. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie łączy w sobie cechy zarówno tabletu Galaxy Tab 10.1, a więc duży ekran jak i smartfona Galaxy Note, czyli rysik S-Pen.
Samsung Galaxy Note 10.1 z  kamerką tylną 3MP
Wspomniany rysik nie jest jednak dokładnie taki sam jak w Galaxy Note. Przygotowany został przez firmę Wacom, a więc wiodącego producenta tabletów graficznych. Samsung ze swojej strony zadbał o pakiet programów graficznych. Galaxy Note 10.1 będzie miał na pokładzie aplikacje Adobe Photoshop Touch i Adobe Ideas, które zostały zoptymalizowane pod kątem rysika. Będą wyczuwać jego nacisk, co pozwoli na dokładniejszą pracę. Narzędzie S Note pozwoli z kolei na łączenie notatek, szkiców oraz plików multimedialnych z zawartością stron internetowych. Możliwe będzie również korzystanie z wygodnej funkcji „przeciągnij i upuść”.

Samsung Galaxy Note 10.1

Jeśli chodzi o wyposażenie to na pokładzie Samsunga Galaxy Note 10.1 znajdziemy dwurdzeniowy procesor Exynos, pracujący z częstotliwością 1,4 GHz oraz w zależności od wersji 16/32/64 GB pamięci wewnętrznej, rozszerzalnej dodatkowo o 32GB za pomocą kart microSD. Tablet posiada ekran typu WXGA o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z przednią kamerką do wideorozmów o rozdzielczości 2 Mpix oraz aparat o rozdzielczości 3 Mpix umieszczony w tylnej części obudowy. Oprócz WiFi i Bluetooth tablet ma obsługuje również technologię HSPA+, która zapewnia przesyłanie danych z prędkością 21 Mbps. Całość zasilana będzie dosyć sporą baterią o pojemności 7000 mAh.

Tablet będzie pracował pod kontrolą najnowszej wersji systemu Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) z nakładką TouchWiz, który dodatkowo zostanie wyposażony w usprawnienia związane z rysikiem, takie jak uruchamianie aplikacji S-Notes poprzez dwukrotne dotknięcie ekranu rysikiem z wciśniętym przyciskiem.

Samsung Galaxy Noty 10.1
Przypuszczalnie rysik jest tym narzędziem tabletu, które może mu dać przewagę nad konkurentami, nie posiadającymi na wyposażeniu w takiego rozwiązania. Tablet ten może się podobać jednak zaskakujący dla przyszłych posiadaczy może okazać się brak miejsca do przechowywania rysika. W przeciwieństwie do smartfonu Galaxy Note, rysik jest tutaj opcjonalnym dodatkiem, a urządzenie można nabyć także bez niego.

Zaintersowani będą mogli zakupić specjalny futerał z dedykowanym miejscem na rysik, co jest niewątpliwie dobrym chwytem marketingowym ze strony Samsunga.

(Samsungmobilepress)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>