Fortepian dla koneserów muzyki klasycznej i designu

whaleton-black
Fortepian Whaletone to urzeczywistniony sen polskiego designera Roberta Majkuta, przypominający monumentalnie wyłaniającego się z wody wieloryba. Jest to profesjonalny instrument dla indywidualistów i koneserów profesjonalnego brzmienia fortepianu. Zaprezentowany podczas Milan Design Week zachwycił miłośników designu przybyłych z całego świata.

Whaletone posiada elektrycznie sterowaną pokrywę, która unosi się majestatycznie po naciśnięciu przycisku. Sercem instrumentu jest flagowy model pianina scenicznego Roland z wbudowaną listę 500 dźwięków. Dzięki technologii SuperNATURAL jest to instrument generujący niezwykle realistyczne brzmienie fortepianu, wzbogacony o elementy istotne dla profesjonalnych muzyków.

Ten futurystyczny fortepian posiada wgrane dźwięki z trybami lat 60 i 80 oraz możliwość wgrywania nowych zestawień. Nie brakuje w nim wyświetlacza LED i innych detali wyposażenia, które zależą od zamówienia. Wyposażony został także w wygodną klawiaturę o powierzchni Ivory Feel, wiernie imitującą prawdziwą kość słoniową i heban czarnych klawiszy. Dźwięk jest wzmocniony czterokanałowy wzmacniaczem i emitowany z głośników, tworząc dokładny, dynamiczny dźwięk sceny.

Fortepian Whaletone jest w pełni programowany i posiada wbudowany wyświetlacz do kontrolowania ustawień dźwięku. Może być wyposażony w dodatkowe wyposażenie, które zależy od indywidualnych zamówień. Dostępny jet również w wielu kolorach.


Ze względu na swą formę, design i możliwości, Whaletone  najlepiej będzie prezentował się na profesjonalnej scenie, hotelu lub luksusowym jachcie.

[Whaletone]

Podobne wpisy

(2) Dodaj komentarz

 1. Muzyk pisze:

  Widziałem go osobiście na polskiej premierze w 3F studio. Do końca lipca można go też tam obejrzeć z bliska i dotknąć. Polecam robi naprawdę niesamowite wrażenie.

  • Grzegorz pisze:

   Tak to prawda, można go obejrzeć w Studiu 3F przy ul. Nowolipki 28B w Warszawie, tylko że do końca sierpnia, a nie lipca tak jak pisze kolega Muzyk ;) .
   Ekspozycja będzie czynna do końca sierpnia w dni powszednie w godzinach 11:00-19:00, w soboty – 11:00-15:00. Również polecamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>