Modna torebka solarna naładuje telefon i oświetli wnętrze

W miarę wzrostu świadomości ekologicznej wśród populacji, coraz częściej spotykamy się z zastosowaniem zaawansowanych technologii również w modzie. Studio projektowe Diffus Design przy współpracy szwajcarskiej specjalistki od haftu Forster Rohner i Instytutu Alexandra z Danii, zaprojektowało torebkę, która jest małą elektrownią mogąca wygenerować moc równą 2 Watów.
torebka-solarna
Budowa tej luksusowej torebki oparta jest na miniaturyzacji najbardziej wydajnych obecnie fotowoltanicznych materiałów i monokrystalicznego silikonu oraz metodzie wdrożenia ich w tradycyjnej technice tekstylnej.


W godzinach dziennych około stu małych paneli słonecznych umieszczonych na powierzchni generuje moc wystarczającą do naładowania telefonu i baterii litowo jonowej umieszczonych w specjalnej kieszeni. W nocy lub w ciemnych pomieszczeniach otwarcie torebki aktywuje włókna optyczne przymocowane do wewnętrznej strony torebki które rozświetlają jej wnętrze pomagając znaleźć klucze, portfel lub inne przedmioty. Przyszłym właścicielko tej torebki życzymy dużo słońca.

(Diffus)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>