Wazon LusionBloom opiera się siłom grawitacji

LusionBloom
Zaprojektowany przez Jonathana Morgana wazon LusionBloom, dzięki magnetycznej iluzji, wygląda jakby chciał przeciwstawić się siłom grawitacji i obalić prawo Newtona. Choć jest pochylony nie przewróci się nawet wypełniony wodą i z bukietem kwiatów. Jak to możliwe?
LussionBloom-Wase-Tower
Te iluzoryczne zjawisko oparte jest na zasadzie biegunów magnetycznych i unikatowego układu materiału żelaznego i neodymowego magnesu zastosowanego w podstawie wazonu. LusionBloom został wykonany z galwanizowanej stali i pomalowany proszkowo w różnych kolorach. Płytka stanowiąca podstawę dla wazonu to galwanizowana stal. Dostępne są wazony różnej wielkości i w różnych kolorach, które można łączyć ze sobą jak magnesy, tworząc zadziwiające kombinacje.

 

Jego produkcja ruszy po osiągnięciu przez firmę kwoty zastawu 6000$ do 17 czerwca tego roku. Jak na razie projekt nie ma zbyt wielu zwolenników. Zainteresowani mogą zamówić mały wazon za 16$ i duży za 40$. Będzie na pewno ciekawym pomysłem na prezent.

(Kickstarter)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>